Σε τριτο παιχνιδι το Γλυφαδα-Βουλιαγμενη, ευκολα ο Ολυμπιακος στον τελικο

Σε τρίτο παιχνίδι το Γλυφάδα-Βουλιαγμένη, εύκολα ο Ολυμπιακός στον τελικό

Σε τρίτο παιχνίδι θα κριθεί το δεύτερο εισιτήριο για τους τελικούς της Α1 πόλο των Ανδρών, καθώς η Γλυφάδα επικράτησε με 5-4 της Βουλιαγμένης. Στον τελικό ο Ολυμπιακούς που νίκησε εύκολα με 10-2 τον ΠΑΟΚ.

Share στο Facebook twitter

Δεύτερο ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες ανάμεσα στη Γλυφάδα και τη Βουλιαγμένη, με τον ΑΝΟΓ να παίρνει αυτή τη φορά τη νίκη με 5-4. Νευρικό ήταν το ξεκίνημα των δύο ομάδων στο ματς. Η Γλυφάδα ήταν εκείνη που κατάφερε να προηγηθεί με γκολ του Σκουμπάκη, δύο λεπτά πριν το τέλος του πρώτου οκταλέπτου ισοφάρισε ο Τίγκας, για να δώσει εκ νέου το προβάδισμα στους γηπεδούχους ο Παπαναστασίου.

Οι άμυνες συνέχισαν να κυριαρχούν, όπως και στο πρώτο παιχνίδι, με τη Βουλιαγμένη να ισοφαρίζει 2-2 με εύστοχο πέναλτι του Καπότση. Η απάντηση της Γλυφάδας ήταν άμ...