Ευκαιριες στο 2.10 και το 2.25!

Ευκαιρίες στο 2.10 και το 2.25!

Ράγιο Βαγεκάνο - Ταραγόνα

Για δεύτερη συνεχόμενη φορά μακριά από τη Μαδρίτη, η Ράγιο Βαγεκάνο γνώρισε την ήττα το προηγούμενο Σάββατο με σκορ 2-0 από την Αλκορκόν. Οι «Βαγεκάνος» ήταν ανώτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης, ωστόσο δεν κατάφεραν να απειλήσουν ουσιαστικά. Κάτι που πλήρωσαν, αφού δέχθηκαν δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο και ηττήθηκαν. Έτσι -και μετρώντας δύο ήττες στα τελευταία τους τρία παιχνίδια- απέχουν πλέον τρεις βαθμούς από την επικίνδυνη ζώνη. Η Ταραγόνα από την άλλη, προέρχεται από το υπερπολύτιμο 2-2 κόντρα στην Οβιέδο εντός έδρας. Παρότι έκανε κακό ξεκίνημα και δέχθηκε δύο γκολ, κατάφερε να αλλάξει εικόνα στην επανάληψη και με δύο τέρματα στο 59' και το 81' να πάρει τον βαθμό, που διατηρεί τις ελπίδες της για παραμονή ζωντανές. Βέβαια, για να συμβεί αυτό θα πρέπει να πάρει και νίκες από εδώ και πέρα, μετρώντας μόλις μία τις τελευταίες επτά αγωνιστικές. Τι κρατάμε; Η Βαγιεκάνο δεν έχει εξασφαλίσει ακόμα την παραμονή και θέλει το τρίπ...