Συνετριψε τον Ατρομητο με 6 γκολ ο Πανιωνιος!

Συνέτριψε τον Ατρόμητο με 6 γκολ ο Πανιώνιος!

Εντυπωσιακός ο Πανιώνιος, συνέτριψε 6-1 τον Ατρόμητο στο Περιστέρι σε φιλικό προετοιμασίας των δύο ομάδων, μία εβδομάδα πριν από την έναρξη της Super League.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μάλιστα με τον Νταούντο στο 17΄ και ισοφάρισε ο Χατζισαφί στο 35΄ για να ολοκληρωθεί με σκορ 1-1 το ημίχρονο.
Στο 45λεπτο που ακολούθησε ο Πανιώνιος ήταν καταιγιστικός και πέτυχε πέντε γκολ με τους Ντουρμισάι (48΄), Λάμπρου (59΄), Μασούρα (68΄), Ταπόκο (82΄) και Πινιώτη (84΄).
Είναι η δεύτερη «εξάρα» μέσα σε μια εβδομάδα, που δέχεται σε φιλικό ο Ατρόμητος, μετά από αυτή στην Τρίπολη από τον Αστέρα, ο οποίος πάντως Ατρόμητος στο ενδιάμεσο, νίκησε σε φιλικό τον Ολυμπιακό.
Οι συνθέσεις:
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Μίρκοβιτς, Ούμπιδες (65' Βασιλείου), Καρασαλίδης, Ντάουντα (66' Μενσά), Μανούσος (67' Λαζαριδης), Κυριακίδης, Ντιγκινί (65' Πλατέλλας), Μάντσον (39' Νάτσος), Γιαννούλης (82' Στρούγγης), Ζησόπουλος.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Κότνικ (46' Μπαντής), Μπανανά (64' Κάργας), Χατζισαφί (55' Λάμπρου), Γκ...