Ξεκινημα με νικη για Φεγενοορντ

Ξεκίνημα με νίκη για Φέγενοορντ

Η Φέγενοορντ δεν την "πάτησε" όπως ο Άγιαξ και νίκησε στο Ρότερνταμ την Τβέντε για την πρώτη αγωνιστική του ολλανδικού πρωταθλήματος. Βασικός ο Τσιμίκας, στην ήττα της Βίλεμ. (video)

Share στο Facebook twitter

Με το "δεξί" μπήκε στο ολλανδικό πρωτάθλημα η Φέγενοορντ καθώς φιλοξένησε στο "De Kuip" την Τβέντε κι έκαμψε την αντίστασή της (2-1), πανηγυρίζοντας τους τρεις βαθμούς.

Ο Γιόργκενσεν άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Ρότερνταμ στο 23ο λεπτό, ο Γένσεν ισοφάρισε στο 38ο με τον Μπερχάους να δίνει τη νίκη στη Φέγενοορντ στο 61ο λεπτό.

Ο Τσιμίκας αγωνίστηκε σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης της Βίλεμ με την Εξελσιόρ, αλλά η ομάδα του γνώρισε την εντός έδρας ήττα (1-2).