Νικη με 5-3 για Γκενκ στην Αμβερσα

Νίκη με 5-3 για Γκενκ στην Αμβέρσα

Οκτώ γκολ επιφύλασσε η αναμέτρηση της Αμβέρσας με την Γκενκ να φεύγει με τη νίκη από το "Bosuilstadion", καθώς επικράτησε με 5-3 της Αντβέρπ. (video)

Share στο Facebook twitter

Την πρώτη της νίκη στο βελγικό πρωτάθλημα της φετινής σεζόν πανηγύρισε η Γκενκ, καθώς νίκησε 5-3 την Αντβέρπ στο "Bosuilstadion" της Αμβέρσας.

Η "Blauw-Wit" προηγείτο με 3-0 ήδη από το 21ο λεπτό χάρη στα γκολ των Σαματά, Τροσάρ και Σχράιβερς. Ο Ντεκεβί μείωσε τρία λεπτά αργότερα σε 1-3, αλλά ο Σαματά ήρθε στο 41' να πετύχει το δεύτερο προσωπικό του γκολ και τέταρτο της ομάδας του. Ο Αρσλάναγκιτς έβαλε στόχο την εστία της ομάδας του για το 1-5.

Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν στο τελικό 3-5 με τα γκολ των Οβούσου και Αρσλάναγκιτς (στη σωστή εστία αυτή τη φορά).