Εντυπωσιακο ξεκινημα με τεσσαρα για Μαντσεστερ Γιουναιτεντ

Εντυπωσιακό ξεκίνημα με τεσσάρα για Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε με 4-0 τη Γουέστ Χαμ στο "Old Trafford" με σκόρερς τους Λουκακού (2 γκολ), Μαρσιάλ και Πογκμπά και ξεκίνησε εντυπωσιακά τη φετινή Premier League. (videos)

Share στο Facebook twitter

Εντυπωσιακή ήταν η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, απέναντι στη Γουέστ Χαμ, στο πρώτο της παιχνίδι για την Premier League. Ο Ζοζέ Μουρίνιο είδε τους παίκτες του να συντρίβουν τη Γουέστ Χαμ με 4-0, τον Ρομελού Λουκακού να πετυχαίνει τα δύο πρώτα γκολ και τους Αντονί Μαρσιάλ και Πολ Πογκμπά τα άλλα δύο.

Η Γιουνάιτεντ πατούσε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο του "Old Trafford" από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης κι έφθασε στην πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο 18ο λεπτό, όταν ο Μάτα μπήκε στην περιοχή κι έκανε το πλασέ με τον Χαρτ να διώχνει με το πόδι και την μπάλα να πηγαίνει πάλι στα πόδια του Ισπα...