Γκρεμισε ο,τι εχτισε σε εξι λεπτα ο Παναθηναικος, ηττα 3-2 απο την Αθλετικ

Γκρέμισε ό,τι έχτισε σε έξι λεπτά ο Παναθηναϊκός, ήττα 3-2 από την Αθλέτικ

Ο Παναθηναϊκός έκανε ένα καταπληκτικό παιχνίδι για 65' προηγήθηκε 2-0 της Αθλέτικ αλλά οι Βάσκοι κατάφεραν και γύρισαν το ματς μέσα σε έξι λεπτά για το τελικό 3-2 που δεν αφήνει ελπίδες πρόκρισης στους πράσινους.

Share στο Facebook twitter

Ο Παναθηναϊκός τα έκανε όλα τέλεια για 65', προηγήθηκε 2-0 της Αθλέτικ, αλλά μέσα σε έξι λεπτά γκρέμισε ότι έχτισε καθώς δέχτηκε τρία γκολ και ηττήθηκε τελικά με 3-2 από τους Βάσκους και πλέον έχει ελάχιστες ελπίδες πρόκρισης στην φάση των ομίλων του Europa League.

Το τριφύλλι είχε εξαιρετικό πλάνο που ακολούθησε από το πρώτο έως το 65' λεπτό της αναμέτρησης. Πίεσε την Αθλέτικ, μπόρεσε να βγάλει φάσεις και να βρει δυο όμορφα γκολ. Οι Βάσκοι όμως όταν βρέθηκαν με την πλάτη στον τοίχο αντέδρασαν και έδειξαν τις δυνατότητες τους πετυχαίνοντ...