Μεγαλος ΠΑΣ! Αλωσε την Τριπολη με δυο κεφαλιες

Μεγάλος ΠΑΣ! Άλωσε την Τρίπολη με δύο κεφαλιές

Τον έπιασε στον ύπνο

Ο ΠΑΣ έκανε το καλύτερο ξεκίνημα στην αναμέτρηση και κατάφερε να πιάσει στον ύπνο τον Αστέρα Τρίπολης. Οι Γιαννιώτες, οι οποίοι ήταν εξαιρετικά στημένοι από τον Γιάννη Πετράκη, έχοντας συνοχή στα μετόπισθεν και ταχύτητα στις αντεπιθέσεις, προγηγήθηκαν στο 6ο λεπτό με ψιλοκρεμαστή κεφαλιά του Ναδάλες, ένα γκολ ασύλληπτης ομορφιάς, το οποίο ήταν και το πρώτο της σεζόν. Οι Αρκάδες έπαθαν μέγιστη ψυχρολουσία. Αποσυντονίστηκαν και για αρκετά λεπτά δεν μπορούσαν να βρούνε τα πατήματά τους στον αγωνιστικό χώρο.

Αυτό το εκμεταλλεύτηκε ο ΠΑΣ και στο 19 ξαναχτύπησε! Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ η άμυνα του Αστέρα και ο Αθανασιάδης «κοιμήθηκαν» ξανά με τον Μαυροπάνο (ο οποίος γκρέμισε με φάουλ τον προσωπικό του αντίπαλο) να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα, από κοντά για το 0-2. Η αντίδραση των γηπεδούχων που έμοιαζαν να τα έχουν χαμένα ήρθε ένα λεπτό αργότερα. Ο Μανιάς όμως δεν κατάφερε να μετουσιώσει σε γκολ την εξαιρετική μπαλιά του Μαντιντά. Αυτή ήταν ...