Ρεαλ - ΑΠΟΕΛ 10-0 στο Youth League

Ρεάλ - ΑΠΟΕΛ 10-0 στο Youth League

Συντριβή για ΑΠΟΕΛ στη Μαδρίτη, στην 1η αγωνιστική του Youth League, αφού οι παίκτες του Γκούτι έφτασαν σε ένα επιβλητικό 10-0. Όλα τα αποτελέσματα της πρεμιέρας.

Share στο Facebook twitter

Πολύ βαριά ήταν η ήττα του ΑΠΟΕΛ στη Μαδρίτη από τη Ρεάλ, για την πρεμιέρα των ομίλων στο Youth League, το Champions League σε επίπεδο κ-19. Η κυπριακή ομάδα ηττήθηκε με 0-10 από τους "μερένγκες' του Γκούτι, που είχαν ως πρωταγωνιστή τον Ντάνι Γκόμεθ που σημείωσε χατ τρικ στο 1ο ημίχρονο και τον Πέδρο που έκανε χατ τρικ στο 2ο ημίχρονο.

Στο άλλο παιχνίδι του 8ου ομίλου, δύο γκολ του Μάρκους Έντουαρντς έδωσαν μεγάλη νίκη με 4-0 στην Τότεναμ επί της Ντόρτμουντ.

Πολύ εύκολο ήταν και το έργο της Πόρτο με αντίπαλο την Μπεσίκτας, αφού έφτασε σε άνετη επικράτηση με 5-1, για τον 7ο όμιλο, έχοντας πέντε διαφορετικούς σκόρερ (ένας...