Ισοπαλιες στα φιλικα ολων των μεγαλων

Ισοπαλίες στα φιλικά όλων των μεγάλων

Αγγλία και Βραζιλία δεν κατάφεραν να βρουν δίχτυα στο "Γουέμπλεϊ", ενώ η Γερμανία αποσόβησε στις καθυστερήσεις δεύτερη ήττα σε δύο χρόνια από τη Γαλλία. "Χορταστικό" 3-3 για Ρωσία και Ισπανία.

Share στο Facebook twitter

Μία Αγγλία γεμάτη άπειρους ποδοσφαιριστές κατόρθωσε να κρατήσει στο 0-0 τη Βραζιλία στο "Γουέμπλεϊ", σε φιλικό προετοιμασίας των δύο χωρών για το Παγκόσμιο Κύπελλο 2018.

Καμία ομάδα δεν δημιούργησε πολλές, καλές ευκαιρίες, με τον Φερναντίνιο να φτάνει πιο κοντά στο γκολ, όταν σούταρε στο δοκάρι από μακριά, μετά από 75 λεπτά αγώνα. Ο Τζο Χαρτ επενέβη ουσιαστικά μόνο σε σουτ του Παουλίνιο στο 85', ενώ ο Ντόμινικ Σολάνκε, πρωταθλητής κόσμου με την εθνική Αγγλίας κ-20 το καλοκαίρι, στο ντεμπούτο του με την αντρική ομάδα, είχε καλή στιγμή στο τέλος, με τον Άλισον να αποκρούει.