Το Λαυριο βυθισε κι αλλο τον Πανιωνιο

Το Λαύριο βύθισε κι άλλο τον Πανιώνιο

Το Λαύριο άφησε τον Πανιώνιο στο... μηδέν, καθώς με οδηγό τον Ντορόν Λαμπ πήρε τη νίκη με 83-73 επί του Ιστορικού στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Stoiximan.gr Basket League.

Share στο Facebook twitter

Η ομάδα του Χρήστου Σερέλη συνέχισε να κατοικεί στα... υψηλά πατώματα του βαθμολογικού πίνακα, καθώς επιβλήθηκε του Πανιωνίου και ανέβηκε στο 6-2, ενώ ο Ιστορικός παραμένει η μοναδική ομάδα χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι μετά τα αναγνωριστικά πρώτα λεπτά (12-11, 5΄) σταθεροποιήθηκαν σε θέση οδηγού κι έκλεισαν την περίοδο στο +6 (23-17, 10'), ενώ στο δεύτερο δεκάλεπτο πάτησαν το... γκάζι. Η ομάδα του Χρήστου Σερέλη έτρεξε σερί  11-0 για το 34-17 στα μισά σχεδόν του δεκαλέπτου κι εντέλει πήγε στα αποδυτήρια προηγούμενη με 45-26.

H oμάδα του Βαγγέλη Ζιάγκου, όμως, δεν παρέδωσε και στην τρίτη...