"Αλωβητη" στη Βαρκελονη η Ζιρονα

"Αλώβητη" στη Βαρκελόνη η Ζιρόνα

Το καταλανικό ντέρμπι μεταξύ Εσπανιόλ και Ζιρόνα βρήκε νικητές τους "νεοφώτιστους" με 1-0 μέσα στη Βαρκελόνη και τους έφερε ξανά ψηλά στον βαθμολογικό πίνακα.

Share στο Facebook twitter

Η Ζιρόνα αντιμετώπισε για πρώτη φορά και την Εσπανιόλ σε καταλανικό ντέρμπι επιπέδου Primera Division και πανηγύρισε την εκτός έδρας νίκη με 1-0, που την απομακρύνει ακόμη περισσότερο από τη διακεκαυμένη ζώνη.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι στο 1ο ημίχρονο και δίκαια βρήκαν το γκολ με τον Τιμόρ στις καθυστερήσεις. Στο 2ο μέρος και υπό τις αποδοκιμασίες των φίλων των γηπεδούχων, οι παίκτες του Κίκε Σάντσεθ Φλόρες δεν κατάφεραν να αντιδράσουν και διατηρήθηκαν μόλις τέσσερις βαθμούς πάνω από τον υποβιβασμό.

ΕΣΠΑΝΙΟΛ: Π. Λόπεθ, Σάντσεθ, Ντ. Λόπεθ, Ερμόσο, Μαρτίν, Πιάτι (54' Πέρες), Φουέγο (62' Γκρανέρο), Νταρντέρ, Χουράδο, Μπαπ...