Ο Αγκουερο απετρεψε το καζο της Μαντσεστερ Σιτι στο League Cup

Ο Αγκουέρο απέτρεψε το κάζο της Μάντσεστερ Σίτι στο League Cup

Ο Σέρχιο Αγκουέρο σκόραρε στο 92' κι ολοκλήρωσε την ανατροπή της Μάντσεστερ Σίτι κόντρα στην Μπρίστολ Σίτι στο "Ετιχάντ", για τον πρώτο ημιτελικό των δύο ομάδων στο League Cup.

Share στο Facebook twitter

Η Μάντσεστερ Σίτι τα βρήκε σκούρα απέναντι στον... φονέα των γιγάντων του League Cup, Μπρίστολ Σίτι, και κατάφερε να πάρει νίκη με 2-1 χάρη σε γκολ του Σέρχιο Αγκουέρο στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων, για τον πρώτο ημιτελικό αγώνα των δύο ομάδων.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν αποκλείσει διαδοχικά Γουότφορντ, Στόουκ, Κρίσταλ Πάλας και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και στον πρώτο ημιτελικό τους σε οποιαδήποτε διοργάνωση μετά από 29 χρόνια, διεκδικούσαν το απόλυτο "θαύμα", να υποτάξουν την κορυφαία ομάδα του Νησιού.

Ο 36χρονος Λι Τζόνσον παρέταξε μία ενδεκάδα χωρίς τον Λιουκ Στιλ στο τέρμα, αφού ...