"Παρτι" της Κυμης στην Αμαλιαδα, 73-59 τον Κοροιβο

"Πάρτι" της Κύμης στην Αμαλιάδα, 73-59 τον Κόροιβο

Η εντυπωσιακή Κύμη στη 12η "στροφή" της Stoximan.gr Basket League κυριάρχησε απέναντι στον Κόροιβο, καθώς πήρε τη νίκη με 73-59 κι έκανε ακόμα ένα σημαντικό βήμα παραμονής.

Share στο Facebook twitter

Η Κύμη δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Κόροιβο, τον οποίο με οδηγούς τον Γκάρι ΜακΓκι και τον Σωτήρη Μανωλόπουλο νίκησε με 73-59 στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Stoiximan.gr Basket League. Η ομάδα του Γιάννη Καστρίτη πλέον ανέβηκε στο 5-7, ενώ το σύνολο του Ντίνου Καλαμπάκου υποχώρησε στο 4-8.

H Kύμη βρίσκοντας ρυθμό από την άμυνά της κι έχοντας 4/7 τρίποντα στα πρώτα 8 λεπτά μπήκε από νωρίς σε θέση οδηγού, καθώς ξέφυγε με 9-22. Οι φιλοξενούμενοι μέσω της άμυνάς τους είχαν τον έλεγχο του ρυθμού, βρήκαν πόντους τόσο στο σετ παιχνίδι, όσο και στο τρανζίσιον κι έκλεισαν την πρώτη περίοδο στο +...