Ο Σταντον Κιντ εσωσε την Νταρουσαφακα

Ο Στάντον Κιντ έσωσε την Νταρουσάφακα

Η Μπάγερν Μονάχου... φλέρταρε με το μπρεϊκ, αλλά ο Στάντον Κιντ "λύτρωσε" την Νταρουσάφακα, η οποία νίκησε με 76-74 την ομάδα του Σάσα Τζόρτζεβιτς κι έκανε το 1-0 στην ημιτελική σειρά του EuroCup. Προβάδισμα και για την Λοκομοτίβ Κουμπάν.

Share στο Facebook twitter

Ο Στάντον Κιντ με τρίποντη "βόμβα" 0,4'' πριν από τέλος χάρισε τη νίκη (76-74) επί της Μπάγερν Μονάχου στον πρώτο αγώνα της ημιτελικής σειρά του EuroCup, ενώ το 1-0 έκανε και η Λοκομοτίβ Κουμπάν, η οποία επικράτησε της Ρέτζιο Εμίλια με 82-65.

Η Μπάγερν Μονάχου κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης με την Νταρουσάφακα, καθώς έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο στο +14 (11-25) και συνεχίζοντας  με το ίδιο τέμπο πήγε στα αποδυτήρια προηγούμενη με 17 πόντους (30-47). Η ομάδα του Ντέιβιντ Μπλατ, όμως, αντεπιτέθηκε μειώνοντας σε 58-63 στο 30΄ και δια χει...