Προβαδισμα με ανατροπη για Ανορθωση, ηττα στο 90' για Απολλωνα

Προβάδισμα με ανατροπή για Ανόρθωση, ήττα στο 90' για Απόλλωνα

Η Ανόρθωση βρέθηκε πίσω στο σκορ από τη Λάτσι, αλλά με ανατροπή έφθασε στη νίκη (2-1) και θα πάει στην Αλβανία για να "σφραγίσει" την πρόκριση στο δεύτερο προκριματικό γύρο του Europa League. Ήττα υπό βροχή στο 90' για τον Απόλλωνα στη Λιθουανία.

Share Tweet

Στο κεκλεισμένων των θυρών λόγω τιμωρίας "Αντώνης Παπαδόπουλος", η Ανόρθωση υποδέχθηκε τη Λάτσι από την Αλβανία για το πρώτο μεταξύ τους ματς στο πλαίσιο του πρώτου προκριματικού γύρου του Europa League.

H "Κυρία" βρέθηκε πίσω στο σκορ, όταν στο 21ο λεπτό ο Χοτζαλάρι έμεινε αφύλακτος στην περιοχή και νίκησε τον Φελγκέιρας. Ωστόσο, ανέκαμψε και στο 50ό λεπτό κέρδισε πέναλτι, όταν ο Μπέκα ανατράπηκε από τον Στούμπινα.

Ο Ντάνιελ Πράνιτς ανέλαβε την εκτέλεση και ήταν εύστοχος. Μάλιστα, μέσα σε δέκα λεπτά ολοκλήρωσε την ανατ...