Ο Ντοντσιτς εκανε ντεμπουτο στο ΝΒΑ με βαρια ηττα

Ο Ντόντσιτς έκανε ντεμπούτο στο ΝΒΑ με βαριά ήττα

Ο Λούκα Ντόντσιτς πήρε την πρώτη... κρυάδα στο ΝΒΑ, έχοντας καλές και κακές στιγμές κόντρα στους Σανς, με το Ντάλας να γνωρίζει βαριά ήττα με 121-100.

Share Tweet

Ο Λούκα Ντόντσιτς έκανε το πολυαναμενόμενο ντεμπούτο του στο ΝΒΑ. Και διαπίστωσε με τον... άσχημο τρόπο ότι άλλο πράγμα είναι τα φιλικά και άλλο τα επίσημα παιχνίδια, αφού οι Σανς του έδωσαν ένα καλό μάθημα, κερδίζοντας τους Μάβερικς με 121-100, με τον Ντέβιν Μπούκερ να παίρνει... φωτιά στην τέταρτη περίοδο και να σημειώνει 19 πόντους!

Ο Ντόντσιτς είχε καλές και κακές στιγμές στον αγώνα, ολοκληρώνοντας το παιχνίδι με 10 πόντους με 5/16 σουτ, 0/2 βολές, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 4 λάθη σε 31 λεπτά συμμετοχής. Είχε στιγμές... ευφυίας, αλλά και στιγμές που έμοιαζε με ρούκι, κάτι απόλυτα δικαιολογημένο βέβαια.