Γκραν Καναρια - Αναντολου Εφες 90-94: Γλιτωσε τη "γκελα" ο Αταμαν

Γκραν Κανάρια - Αναντολού Εφές 90-94: Γλίτωσε τη

Γκραν Κανάρια - Αναντολού Εφές 90-94: Γλίτωσε τη "γκέλα" ο Αταμάν

Αν και έχανε με εννέα πόντους στο 35', η Αναντολού Εφές έκανε την ανατροπή και έφυγε με τη νίκη από το σπίτι της Γκραν Κανάρια (94-90) στην έκτη αγωνιστική της EuroLeague 2018/19.

Share Tweet

Την τέταρτη νίκη της σε έξι αγώνες στη EuroLeague 2018/19 πήρε η Αναντολού Εφές, που επικράτησε εκτός έδρας της Γκραν Κανάρια (94-90) σε μια "τρελή" αναμέτρηση που κρίθηκε στις λεπτομέρειες και κυριολεκτικά στο τελευταίο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι έπαιξαν με πάθος, είχαν τρομερή θέληση, έχτισαν καλές διαφορές ακόμη και στο τέταρτο δεκάλεπτο, όμως οι παίκτες του Αταμάν δεν τρόμαξαν από το -9 στο 35' και με ανατροπή διαρκείας πήραν το θετικό αποτέλεσμα.

Κρούνοσλαβ Σιμόν, Μπράιαντ Ντάνστον και Βασίλιε Μίτσιτς ήταν οι κορυφαίοι της Εφές που δεν είχε τον Σέιν Λάρκιν (τραυματίστηκ...