Ολυμπιακος - Ντουντελανζ: Εχουν βαλει και πανω απο τεσσερα γκολ σε ενα ημιχρονο οι Πειραιωτες!

Ολυμπιακός - Ντουντελάνζ: Έχουν βάλει και πάνω από τέσσερα γκολ σε ένα ημίχρονο οι Πειραιώτες!

Ο Ολυμπιακός έβαλε τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο με αντίπαλο τη Ντουντελάνζ, αλλά σε ένα 45λεπτο έχει πετύχει και περισσότερα τέρματα σε ευρωπαϊκό του παιχνίδι και το Sport24.gr θυμίζει. (VIDEOS)

Το εμφατικό 5-1 του Ολυμπιακού απέναντι στη Ντουντελάνζ από το Λουξεμβούργο το βράδυ της Πέμπτης (8/11) στο γήπεδο "Γ. Καραϊσκάκης" για την 4η αγωνιστική των ομίλων του Europa League συνιστά την έκτη μεγαλύτερη νίκη στην ιστορία των "ερυθρόλευκων" σε ευρωπαϊκό τους παιχνίδι.

Αν κάποιος θα περίμενε ότι τα τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο είναι η καλύτερη επίδοση σε ένα 45λεπτο, η αλήθεια είναι πως οι Πειραιώτες έχουν σκοράρει περισσότερες φορές σε άλλες δυο περιπτώσεις. Μάλιστα, ήταν σε παιχνίδια που το σκορ στο πρώτο ημίχρονο έληξε χωρίς ...