Οι Μπακς και ο Γιαννης Αντετοκουνμπο εκαναν πλακα στους Γουοριορς!

Οι Μπακς και ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έκαναν πλάκα στους Γουόριορς!

Οι Μπακς έκαναν πάρτι μέσα στο "σπίτι" των Γουόριορς, διαλύοντας τους πρωταθλητές 134-111 με ηγέτη τον Γιάννη Αντετοκούνμπο. Αποχώρησε τραυματίας ο Κάρι.

Share Tweet

Ο Ερικ Μπλέντσο είχε προειδοποιήσει τους Γουόριορς πολύ πριν από την έναρξη του αγώνα: οι Μπακς πηγαίνουν πεινασμένοι στο Οκλαντ. Αυτό που συνέβη πάντως στην Oracel Arena δεν πρέπει να το περίμενε ούτε ο ίδιος. Δηλαδή το Μιλγουόκι να κάνει παράσταση μέσα στο γήπεδο των Γουόριορς, υποχρεώνοντας τους πρωταθλητές στην πρώτη εντός έδρας ήττα της χρονιάς με το εμφατικό 134-111.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πέτυχε 19 από τους 24 πόντους του στο πρώτο ημίχρονο και δεν χρειάστηκε καν να σηκωθεί από τον πάγκο στην τελευταία περίοδο. Ο "Greek Freak" τελείωσε το ματς με 10/11 βολές, 7/16 σουτ (0/2 τρίποντα), 9 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2...