Μαβερικς και Ντοντσιτς εριξαν 50αρα στους Τζαζ!

Μάβερικς και Ντόντσιτς έριξαν 50αρα στους Τζαζ!

Απίστευτα πράγματα έγιναν στο Ντάλας, με τους Μάβερικς να διαλύουν με 118-68 τους Τζαζ! Το επιμέρους σκορ του δευτέρου ημιχρόνου ήταν 60-21!

Share Tweet

Οι Μάβερικς στα καλύτερά τους. Σε ένα τρελό παιχνίδι, οι Μαβς διέλυσαν με 118-68 τους Τζαζ, κάνοντάς τους να μοιάζουν με ομάδα της G-League! Αν και είναι πολύ πιθανό ακόμα και ομάδα της G-League να μην έχανε τόσο εύκολα.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι στο πρώτο ημίχρονο, με το Ντάλας να προηγείται με 30-24 στην πρώτη περίοδο και 58-46 στην δεύτερη περίοδο. Στο δεύτερο ημίχρονο ωστόσο ήταν σαν ξαφνικά οι Τζαζ να... ξέχασαν το μπάσκετ. Άλλο που δεν ήθελαν οι Μάβερικς, οι οποίοι δεν λυπήθηκαν τους αντιπάλους τους και έφτασαν στην πιο άνετη φετινή τους νίκη, ταπεινώνοντας τους "Μορμόνους", που σίγουρα έχουν θέματα να λύσουν. Εκτός αν νομίζει δηλαδή κάποιος ότ...