Καρολο - Ολυμπιακος 73-68: Η Λιουις "πληγωσε" τις ερυθρολευκες

Καρολό - Ολυμπιακός 73-68: Η Λιούις

Καρολό - Ολυμπιακός 73-68: Η Λιούις "πλήγωσε" τις ερυθρόλευκες

Η γυναικεία ομάδα του Ολυμπιακού είχε πάρα πολύ καλή παρουσία στο Σαρλεβίρ Μεζιέρ της Γαλλίας, αλλά η Καρολό με πρωταγωνίστρια τη Καλίνα Λιούις (32 πόντοι) τη νίκησε στις λεπτομέρειες με 73-68.

Share Tweet

Ο Ολυμπιακός στην 6η "στροφή" της EuroLeague Γυναικών "φλέρταρε" με μία ιστορική νίκη, αλλά οι λεπτομέρειες δεν ήταν με το μέρος του και δεν τα κατάφερε απέναντι στην Καρολό (73-68). Οι ερυθρόλευκες για 29 λεπτά είχαν το προβάδισμα, αλλά δεν κατάφεραν να σταματήσουν την αντεπίθεση της δυνατής γαλλικής ομάδας και υποχώρησαν στο 0-6, ενώ οι γηπεδούχες ανέβηκαν στο 3-3.

Η Καλίνα Λιούις (32 πόντοι, 7 ριμπάουντ) ήταν η κορυφαία παίκτρια των γηπεδούχων, ενώ οι Άννα Σπυριδοπούλου (15 πόντοι, 7 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 3 λάθη, 2 κλεψίματα) και Πηνελόπη Παυλοπούλου (12 πόντοι) ξεχώρισαν για τις ε...