Α1 πολο γυναικων: Ο Ολυμπιακος νικητης στη Βουλιαγμενη

Α1 πόλο γυναικών: Ο Ολυμπιακός νικητής στη Βουλιαγμένη

Ο Ολυμπιακός σε ένα ματς για γερά νεύρα επιβλήθηκε με 5-3 επί της Βουλιαγμένης στον Λαιμό στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής της Β' φάση της Α1 πόλο των γυναικών.

Share Tweet

Ένα ματς το οποίο μας προϊδεάζει για το τι θα επακολουθήσει στη συνέχεια του πρωταθλήματος της Α1 πόλο των γυναικών παρακολουθήσαμε στο Λαιμό. Σε ένα ματς στο οποίο πρωταγωνίστησαν οι άμυνες των δύο ομάδων ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε με 5-3 επί της Βουλιαγμένης.

Οι ερυθρόλευκες κατάφεραν να κρατήσουν για δύο οκτάλεπτα τον ΝΟΒ χωρίς γκολ και αυτό έπαιξε καθοριστικό ρόλο στην εξέλιξη του αγώνα.

Η Βουλιαγμένη προηγήθηκε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι της Χυδηριώτη στο πρώτο λεπτό της αναμέτρησης, όμως για να ξαναδούμε γκολ έπρεπε να περάσει ένα οκτάλεπτο. Στη δεύτερη περίοδο, η οποία ήταν και η πιο παραγωγική στο ματς, ο Ολυμ...