Φαν της Σαλκε περπατουσε στην κερκιδα με γεματο ποτηρι μπυρας στο κεφαλι!

Φαν της Σάλκε περπατούσε στην κερκίδα με γεμάτο ποτήρι μπύρας στο κεφάλι!

Η Σάλκε απογοήτευσε στο χορτάρι με την ήττα της, στο φινάλε, από την Μάντσεστερ Σίτι των 10 παικτών, όμως στην εξέδρα ένας φίλος των Γερμανών "σκόραρε" με ένα ποτήρι μπύρας (VIDEO)!

Share Tweet

Τα δεδομένα και τα σημάδια ήταν υπέρ της από τη στιγμή που είχε κάνει την ανατροπή στο σκορ με δύο εύστοχα πέναλτι του Μπενταλέμπ στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου και η αντίπαλός της έμεινε με 10 παίκτες από το 68ο λεπτό με την αποβολή του Οταμέντι.

Παρόλα αυτά η Σάλκε λιγοψύχησε, δεν τόλμησε να παίξει για το τρίτο γκολ και τιμωρήθηκε, με την Σίτι να κάνει ανατροπή στην... ανατροπή και με τους Σανέ και Στέρλινγκ να φεύγει με τη νίκη (μισή πρόκριση) με 3-2 από την Γερμανία.

Την ώρα πάντως που στο χορτάρι οι παίκτες του Ντομένικο Τεντέσκο απέτυχαν, στην εξέδρα ...