Κυπελλο βολει γυναικων: Ο Παναθηναικος στα προημιτελικα

Κύπελλο βόλεϊ γυναικών: Ο Παναθηναϊκός στα προημιτελικά

Ο Παναθηναϊκός νίκησε στο κλειστό του Χολαργού με 3-0 σετ τους Μακεδόνες και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας βόλεϊ γυναικών.

Share Tweet

Με τις ακραίες του, Σοφία Κοσμά και Αποστολία Νούσια να έχουν από 14 πόντους με υψηλά ποσοστά στην επίθεση, ο Παναθηναϊκός νίκησε στο κλειστό του Χολαργού με 3-0 σετ τους Μακεδόνες και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας βόλεϊ γυναικών.

Το τριφύλλι έκλεισε το παζλ της οκτάδας και τον αντίπαλό του στο δρόμο για το final-4 στις Σέρρες (6-7/4) θα τον μάθει στην κλήρωση της Παρασκευής (22/2, 12.00). Πρώτη σκόρερ του αγώνα ήταν η Μαρία Οικονομίδου με 15 πόντους και 4 άσσους, έναν περισσότερο από όλη την ομάδα των Μακεδόνων.

Η ομάδα των Κυμίνων έμεινε μακριά από τον καλό της εαυτό στην επίθεση (29% με 24/82) και πλέον κοιτάζει την α...