Τσελσι: "Ζωντανη" για τετραδα με Ιγκουαιν - Ζορζινιο

Τσέλσι:

Τσέλσι: "Ζωντανή" για τετράδα με Ιγκουαΐν - Ζορζίνιο

Η Τσέλσι πέρασε (1-2) από την έδρα της Φούλαμ χάρη στα γκολ των Γκονσάλο Ιγκουαΐν και Ζορζίνιο, έτσι παραμένει "ζωντανή" στο κυνήγι της τέταρτης θέσης. Επανεμφάνιση Κέπα για τους "μπλε", ο Τσέιμπερς το γκολ των γηπεδούχων.

Share Tweet

Δεν έχει χρόνο για χάσιμο, στο κυνήγι της τετράδας. Η Τσέλσι έκανε το καθήκον της και πέρασε από την έδρα της Φούλαμ. Οι "μπλε" με τον Κέπα να επιστρέφει στο αρχικό σχήμα μετά από το επεισόδιο με τον Μαουρίτσιο Σάρι - άνοιξαν το σκορ με τον Γκονσάλο Ιγκουαΐν.

Ο Αργεντινός νίκησε τον Σέρχιο Ρίκο στο 20', αλλά ο Τσέιμπερς ισοφάρισε για τους γηπεδούχους ύστερα από επτά λεπτά (27'). Η Τσέλσι ανέκτησε το προβάδισμα με τον Ζορζίνιο ένα λεπτό μετά από τη συμπλήρωση μισής ώρας ματς.

Μάλιστα, αυτό το γκολ έμελλε να διαμορφώσει και το τελικό σκορ (1-2). Η Τσέλσι πλησ...