Τα βρηκαν σκουρα οι Ναγκετς κοντρα στους Γουιζαρντς

Τα βρήκαν σκούρα οι Νάγκετς κόντρα στους Γουίζαρντς

Οι Νάγκετς τα χρειάστηκαν κόντρα στους Γουίζαρντς στην Γουάσινγκτον, αλλά στο τέλος βρήκαν τον τρόπο να πάρουν μία δύσκολη νίκη με 113-108.

Share Tweet

Οι Νάγκετς τα βρήκαν σκούρα κόντρα στους Γουίζαρντς στην Γουάσινγκτον. Είδαν το +14 να γίνεται -10 μέσα σε λίγα λεπτά. Στο τέλος ωστόσο βρήκαν τον τρόπο να πάρουν τη νίκη με 113-108 και να βελτιώσουν το ρεκόρ τους σε 48-22.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι στην αρχή, με το Ντένβερ να κλείνει την πρώτη περίοδο προηγούμενο με 33-30. Στην δεύτερη περίοδο οι φιλοξενούμενοι όμως βρήκαν τον τρόπο να ξεφύγουν με 61-51, πηγαίνοντας τελικά στο ημίχρονο προηγούμενοι με 61-53.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου το Ντένβερ ξέφυγε με 67-53. Οι Γουίζαρντς όμως αντέδρασαν με ένα επιμέρους σκορ 32-8 για να περάσουν μπροστά με 85-75, πριν το Ντένβερ απαντήσει με ...