Σφαλιαρα των Χοκς στους Τζαζ

Σφαλιάρα των Χοκς στους Τζαζ

Οι Τζαζ υποτίμησαν τους Χοκς και το πλήρωσαν, με την Ατλάντα να παίρνει τη νίκη με 117-114 και να ρίχνει τους Μορμόνους στην 7η θέση της Δύσης.

Share Tweet

Οι Τζαζ είχαν την ευκαιρία με νίκη στην Ατλάντα να πατήσουν γερά στην 5η θέση της Δύσης. Το τέλος του αγώνα τους βρήκε στην ίδια μοίρα με τις υπόλοιπες ομάδες, αφού ηττήθηκε 114-117 και πλέον ισοβαθμεί με Θάντερ, Σπερς και Κλίπερς με ρεκόρ 42-30 στην 5η θέση, με την τετραπλή ισοβαθμία να τους στέλνει στην 7η θέση!

Η Γιούτα υποτίμησε την Ατλάντα και το πλήρωσε. Οι Χοκς εκμεταλλεύτηκαν την χαλαρότητα των Τζαζ και έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο προηγούμενοι με 65-54. Αυτό το γεγονός ξύπνησε τους Τζαζ, που απάντησαν με ένα επιμέρους σκορ 37-21 στην τρίτη περίοδο για να περάσουν μπροστά με 91-86. Τα πράγματα όμως ήταν ήδη δύσκολα, αφού είχαν καταναλώσει πολλή ενέργεια.