"Σβηστη" νικη των Ναγκετς κοντρα στους Νικς

"Σβηστή" νίκη των Νάγκετς κόντρα στους Νικς

Οι Νάγκετς νίκησαν τους Νικς και την... βαρεμάρα τους, πήραν μία εύκολη νίκη με 111-93 και "έπιασαν" ξανά τους Γουόριορς στην κορυφή της Δύσης.

Share Tweet

Οι Νάγκετς συνεχίζουν να παλεύουν για την 1η θέση της Δύσης. Το Ντένβερ έκανε τα... απαραίτητα κόντρα στους Νικς στη Νέα Υόρκη, πήρε τη νίκη με 111-93 και έπιασε εκ νέου τους Γουόριορς στην κορυφή της Δύσης με ρεκόρ 49-22.

Το Ντένβερ ήταν καταιγιστικό για ένα ημίχρονο κόντρα στους Νικς, εξασφαλίζοντας την... ηρεμία του στο υπόλοιπο του αγώνα. Οι Νάγκετς ξέφυγαν με 37-18 στην πρώτη περίοδο και 56-42 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και δεν κοίταξαν ξανά πίσω, πανηγυρίζοντας μία δίκαιη νίκη.

Ο Νίκολα Γιόκιτς με 21 πόντους και 17 ριμπάουντ ήταν ο κορυφαίος των νικητών, που είχαν 6 παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων, με τον Τζαμάλ Μάρεϊ να προσθέτει ...