Οι Τζαζ νικησαν τον διαστημικο Μπουκερ!

Οι Τζαζ νίκησαν τον διαστημικό Μπούκερ!

Ο Ντέβιν Μπούκερ σταμάτησε στους 59 πόντους κόντρα στους Τζαζ (!), αλλά η Γιούτα δεν είχε κανένα πρόβλημα να διαλύσει με 125-92 τους Σανς.

Share Tweet

Ο Ντέβιν Μπούκερ προσπάθησε να νικήσει μόνος του τους Τζαζ. Η Γιούτα φρόντισε να του δείξει ότι μία καλή ομάδα πάντα θα νικάει τον καλό παίκτη, επικρατώντας εύκολα με 125-92 των Σανς.

Ο σταρ του Φοίνιξ πραγματοποίησε μυθική εμφάνιση κόντρα σε μία από τις καλύτερες άμυνες του ΝΒΑ, ολοκληρώνοντας τον αγώνα με 59 πόντους με 19/34 σουτ, 16/17 βολές, 4 ριμπάουντ και 4 ασίστ. Ήταν όμως απελπιστικά μόνος του, κάτι που φαίνεται εξάλλου και από το γεγονός ότι όλοι μαζί οι συμπαίκτες του είχαν 33 πόντους!

Η Γιούτα άφησε τον Μπούκερ να σκοράρει όσο θέλει, αφού... δεν την επηρέαζε. Οι Μορμόνοι ξέφυγαν με 62-43 στο πρώτο ημίχρονο και 88-74 στην τρίτη περίοδο.