Γκελα των Ναγκετς κοντρα στους Γουιζαρντς

Γκέλα των Νάγκετς κόντρα στους Γουίζαρντς

Ανώριμοι οι Νάγκετς κόντρα στους Γουίζαρντς, γνώρισαν επώδυνη εντός έδρας ήττα με 90-95 και έπεσαν στην δεύτερη θέση της Δύσης. Τραυματίστηκε ο Μάρεϊ, αποβλήθηκε ο Γιόκιτς.

Share Tweet

Οι Νάγκετς επέλεξαν να πραγματοποιήσουν μία από τις χειρότερες εμφανίσεις τους μία από τις πλέον άσχημες στιγμές. Το Ντένβερ ήταν κατώτερο των προσδοκιών κόντρα στους μέτριους Γουίζαρντς, γνωρίζοντας εντός έδρας ήττα με 90-95, πέφτοντας στην 2η θέση της Δύσης με ρεκόρ 51-25. Οι πρωτοπόροι Γουόριορς έχουν ρεκόρ 52-24.

Σαν να μην έφτανε αυτό, το χειρότερο για τους Νάγκετς ήταν πως είδαν τον Τζαμάλ Μάρεϊ να αποχωρεί με διάστρεμμα στην τρίτη περίοδο, ενώ περίπου 3 λεπτά πριν το τέλος του αγώνα αποβλήθηκε με τεχνική ποινή ο Νίκολα Γιόκιτς (με το σκορ στο 88-88) για διαμαρτυρία, γεγονός που στοίχισε στην ομάδα του.