Η δηλωση της βραδιας εγινε απο τον υπερτυχερο Ερικσεν!

Η δήλωση της βραδιάς έγινε από τον υπερτυχερό Έρικσεν!

Η χρήση του VAR είχε ως αποτέλεσμα να ακυρωθεί το γκολ του Στέρλινγκ στο 93' και η Τότεναμ να προκριθεί στους "4" Champions League, με τον Κρίστιαν Έρικσεν να μην κρύβει την ευτυχία του στο φινάλε που έφυγε από πάνω του η ταμπέλα του μοιραίου.

Share Tweet

Από την κόλαση στον παράδεισο μέσα σε λίγα λεπτά. Με το σκορ στο 4-3 υπέρ της Σίτι, ο Κρίστιαν Έρικσεν έκανε λάθος πάσα στις καθυστερήσεις του αγώνα στο "Ετιχάντ" και στην εξέλιξη της φάσης ο Στέρλινγκ νίκησε τον Λορίς με σουτ μέσα από την περιοχή,για να γράψει το 5-3 που έδινε στην Σίτι σκορ πρόκρισης στα ημιτελικά του Champions League στις καθυστερήσεις.

Κάπου εκεί όμως ήρθε η θεόσταλτη (για τους Λονδρέζους) παρέμβαση της τεχνολογίας, με τον Τούρκο διαιτητή Τσακίρ να κάνει χρήση του VAR και να μην μετράει το γκολ του Στ...