Αλωσαν την Ιντιανα και βγαζουν... σκουπα οι Σελτικς

Άλωσαν την Ιντιάνα και βγάζουν... σκούπα οι Σέλτικς

Ανώτεροι οι Σέλτικς, επιβλήθηκαν με 104-96 των Πέισερς στο Game 3 της σειράς στην Ιντιάνα και πήραν προβάδισμα με 3-0.

Share Tweet

Μία νίκη ακόμα. Οι Σέλτικς έκαναν το... καθήκον τους στην Ιντιάνα. Παίζοντας σοβαρό και ώριμο μπάσκετ, η Βοστώνη επιβλήθηκε με 104-96 των Πέισερς και έκανε 3-0 στην σειρά, δείχνοντας έτοιμη να κάνει το "sweep".

Στηριζόμενοι στην άμυνά τους, οι Σέλτικς αιχμαλώτισαν πάλι την φιλότιμη - αλλά όχι αρκετά ταλαντούχα στην επίθεση - Ιντιάνα. Οι Κέλτες ξέφυγαν νωρίς με 37-22 και τελικά με 41-28 στην πρώτη περίοδο. Οι Πέισερς αντέδρασαν στην δεύτερη περίοδο και χάρη σε ένα επιμέρους σκορ 33-18 πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενοι με 61-59. Τα πράγματα όμως δεν θα εξελίσσονταν όπως ήθελαν.

Στην τρίτη περίοδο οι Σέλτικς κράτησαν την Ιντιάνα στους 12 πόντους και πέρασαν μπροσ...