Γουλβς - Αρσεναλ 3-1: Γκολ ο Παπασταθοπουλος, νεα γκελα οι "γκανερς"

Γουλβς - Άρσεναλ 3-1: Γκολ ο Παπασταθόπουλος, νέα γκέλα οι

Γουλβς - Άρσεναλ 3-1: Γκολ ο Παπασταθόπουλος, νέα γκέλα οι "γκάνερς"

Ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος μπορεί να σκόραρε, αλλά η Άρσεναλ ηττήθηκε με 3-1 από τη Γουλβς και έπεσε στην πέμπτη θέση της Premier League.

Share Tweet

Ένα εφιαλτικό πρώτο ημίχρονο πέρασε η Άρσεναλ στο "Molineux Stadium". Η Γουλβς κατάφερε μέσα σε ένα εικοσάλεπτο να πετύχει τρία γκολ και να ρίξει στο καναβάτσο τους παίκτες του Έμερι.

Αρχικά ο Ρούμπεν Νέβες στο 28' με απευθείας εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ. Στο 37' ο Λένο έκανε άστοχη έξοδο και ο Ντόχερτι πήρε την κεφαλιά για να κάνει το 2-0 και το εφιαλτικό πρώτο ημίχρονο της Άρσεναλ ολοκληρώθηκε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου με τον Ζότα να κάνει το 3-0!

Οι γηπεδούχοι έφτασαν κοντά και σε τέταρτο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά τελικά η Άρσεναλ κατάφερε να μειώσει στο 80' με τον Παπασταθόπουλο να μ...