Τουρκια: Ισοφαρισε με τρομερο Μιτσιτς η Αναντολου Εφες

Τουρκία: Ισοφάρισε με τρομερό Μίτσιτς η Αναντολού Εφές

Η Αναντολού Εφές ανέτρεψε διαφορά 16 πόντων και νίκησε στην παράταση την Φενέρμπαχτσε 101-93, ισοφαρίζοντας τους τελικούς της Τουρκίας σε 1-1. Ασταμάτητος ο Μίτσιτς, εξαιρετικός ο Σλούκας.

Share Tweet

Επί ένα ημίχρονο και πλέον η Αναντολού Εφές έμοιαζε πεσμένη στο καναβάτσο, έτοιμη να βρεθεί πίσω στη σειρά με 0-2 νίκες. Εν τέλει, όμως, η ομάδα του Εργκίν Αταμάν (που έβαλε ακουστικά και άκουγε μουσική για να μην ακούει τους οπαδούς των φιλοξενούμενων) παρέμεινε ζωντανή, νίκησε την Φενέρμπαχτσε 101-93 στην παράταση και οι τελικοί του τουρκικού πρωταθλήματος αποκτούν πλέον νέο ενδιαφέρον.

Ο Βασίλιε Μίτσιτς πέτυχε 30 πόντους με 11/17 σουτ, ο Σέιν Λάρκιν πρόσθεσε άλλους 19 και οι βασικοί των γηπεδούχων σημείωσαν συνολικά 90 από τους 101 πόντους της Εφές, η οποία βρέθηκε πίσω στο σκορ ακόμα και ...