Ολυμπιακος - Πογκον Στσετσιν 1-1: Καλη για 45 λεπτα η ομαδα του Μαρτινς

Ολυμπιακός - Πογκόν Στσέτσιν 1-1: Καλή για 45 λεπτά η ομαδα του Μαρτίνς

Ο Ολυμπιακός αναδείχτηκε ισόπαλος 1-1 με την Πογκόν στο πρώτο του φιλικό παιχνίδι στην Πολωνία, με τους Πειραιώτες να φαίνονται κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο όπου είχαν γκολ και ευκαιρίες.

Share Tweet

Πρώτο δείγμα θετικό. Αν και βρίσκεται ακόμα στην αρχή της προετοιμασίας του και ο Πέδρο Μαρτίνς δεν έχει όλους τους παίκτες στη διάθεσή του (απουσιάζουν οι διεθνείς αλλά και το τελευταίο απόκτημα του καλοκαιριού, Μπρούνο Σεμέντο), ο Ολυμπιακός έδειξε καλά στοιχεία στο πρώτο του φιλικό επί πολωνικού εδάφους που τον βρήκε ισόπαλο 1-1 με την Πογκόν του Κώστα Τριανταφυλλόπουλου.

Οι "ερυθρόλευκοι" έμειναν πισω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, σε ένα διάστημα που είχαν κατοχή και καλή κυκλοφορία της μπάλας αλλά και αναιμική επίθεση, ενώ στο δεύτερο ανέβασαν στροφές, δημιούργησαν αρκε...