Μπαρτσελονα - Σεβιλλη 4-0: Στο ρελαντι και μονοι δευτεροι οι μπλαουγκρανα

Μπαρτσελόνα - Σεβίλλη 4-0: Στο ρελαντί και μόνοι δεύτεροι οι μπλαουγκράνα

Η Μπαρσελόνα με τρία γκολ σε οκτώ λεπτά και το πρώτο του Λιονέλ Μέσι στη σεζόν συνέτριψε 4-0 τη Σεβίλλη και είναι μόνη δεύτερη, σε απόσταση δύο βαθμών από τη Ρεάλ 20 ημέρες πριν το clasico. Με 9 παίκτες τελείωσαν οι μπλαουγκράνα, δυο αποβολές στην ίδια φάση! (VIDEO)

Share Tweet

Η Μπαρτσελόνα υποδέχθηκε τη Σεβίλλη στο Καμπ Νόου, τη συνέτριψε με 4-0 και πλέον είναι μόνη δεύτερη, στο -2 από τη Ρεάλ, 20 ημέρες πριν το μεταξύ τους clasico. Πρώτο γκολ Μέσι στη σεζόν. Με εννιά παίκτες τελείωσαν το ματς οι μπλαουγκράνα, δύο αποβολές στην ίδια φάση.

Οι μπλαουγκράνα άνοιξαν το σκορ στο 27ο λεπτό με εξαιρετικό ψαλίδι του Λουίς Σουάρες. Ο Ντεμπελέ έδωσε στον Σεμέδο, ο Πορτογάλος έκανε τη σέντρα από αριστερά, ο Ουρουγουανός με ανάποδο ψαλίδι νίκησε τον Βάτσλικ κι άνοιξε το σκορ.