Ντεμπουτο Κουαι Λεοναρντ με Κλιπερς, αλλα βαρια ηττα

Ντεμπούτο Κουάι Λέοναρντ με Κλίπερς, αλλά βαριά ήττα

Ο Κουάι Λέοναρντ έκανε το ανεπίσημο ντεμπούτο του με την φανέλα των Κλίπερς, που γνώρισαν βαριά ήττα με 91-111 από τους Νάγκετς. Έβαλαν την... υποχρέωση Μπλέιζερς και Θάντερ, εύκολα τους Σανς οι Κινγκς.

Share Tweet

Στο τρίτο φιλικό της σεζόν για τους Κλίπερς, ο Κουάι Λέοναρντ πάτησε παρκέ. Δεν αγωνίστηκε πολύ, δεν ζορίστηκε ιδιαίτερα, αλλά έδειξε ότι σιγά-σιγά μπαίνει σε ρυθμό.

Τίποτα από αυτά πάντως δεν έφτανε για την ομάδα του Λ.Α, που είδε τους Νάγκετς να παίρνουν μία άνετη νίκη με 111-91, χάρη σε ένα επιμέρους σκορ 59-30 στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Λέοναρντ αγωνίστηκε για 11 λεπτά, έχοντας σε αυτό το διάστημα 7 πόντους, 1 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 1 κλέψιμο, με τον Μοντρέζλ Χάρελ να προσθέτει 15 πόντους και 7 ριμπάουντ για τους Κλίπερς.

Ο Μαλίκ Μπίσλεϊ με 16 πόντους ήταν ο πρώτος σκ...