Ηττα για Σακκαρη στο WTA Elite Trophy

Ήττα για Σάκκαρη στο WTA Elite Trophy

Δεν τα κατάφερε η Μαρία Σάκκαρη στον πρώτο της αγώνα στο WTA Elite Trophy της Κίνας, αφού ηττήθηκε με 2-0 σετ από την Αριάνα Σαμπαλένκα.

Share Tweet

Μακριά από τον καλό της εαυτό έμεινε η Μαρία Σάκκαρη στην πρεμιέρα της στο WTA Elite Trophy της Κίνας, καθώς γνώρισε την ήττα με 2-0 σετ από την Αριάνα Σαμπαλένκα.

Η πρωταθλήτριά μας έχασε με 6-3, 6-4 σε 1 ώρα και 20 λεπτά, αποκτώντας και το πλεονέκτημα για την πρόκριση στο Rose Group. Οι 12 τενίστριες του WTA Elite Trophy χωρίστηκαν σε τέσσερις ομίλους και σε κάθε όμιλο θα προκριθεί η καλύτερη.

Στον όμιλο της Σάκκαρη βρίσκεται ακόμα η Ελίζ Μέρτενς και η τενίστριά μας θέλει νίκη της απέναντι στη Σαμπαλένκα και δική της επιτυχία απέναντι στη Βελγίδα, ώστε να έχει μαθηματικές ελπίδες πρόκρισης στα ημιτελικά.

Η Λευκορωσίδα, Νο4 στο ταμπλό και Νο14 στην π...