Α1 χαντμπολ γυναικων: Ιδανικη πρεμιερα για τον ΠΑΟΚ

Α1 χάντμπολ γυναικών: Ιδανική πρεμιέρα για τον ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε εύκολα με 26-13 επί της Αναγέννησης Άρτας και ξεκίνησε ιδανικά την πορεία του στην Α1 χάντμπολ των γυναικών.

Share Tweet

Κανένα εμπόδιο δεν συνάντησε στην πρεμιέρα της Α1 χάντμπολ των γυναικών ο ΠΑΟΚ. Ο Δικέφαλος υποδέχτηκε την Αναγέννηση Άρτας και επικράτησε με 26-13 δίχως να δυσκολευτεί καθόλου.

Είναι χαρακτηριστικό πως ο ΠΑΟΚ κράτησε το μηδέν για 16 λεπτά και την ίδια ώρα έβρισκε λύσεις στο σκοράρισμα.

Κάπως έτσι οι παίκτριες του Πελεκίδη πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ υπέρ τους στο 13-5, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο με πλουραλισμό στην επίθεση μεγάλωσε την διαφορά και έφτασε στη νίκη. Από επτά γκολ για τον ΠΑΟΚ πέτυχαν οι Χατζηπαρασίδου και η Γκάτζιου, ενώ από τέσσερα είχαν για την Αναγέννηση Άρτας οι Τσιομπάνου και Νταβίντοβιτς.