Χοκς - Σπερς 108-100: Σουπερ Γιανγκ, παρεσυρε το Σαν Αντονιο

Χοκς - Σπερς 108-100: Σούπερ Γιανγκ, παρέσυρε το Σαν Αντόνιο

Ο Τρε Γιανγκ επέστρεψε και διέλυσε την άμυνα των Σπερς, οδηγώντας τους Χοκς στη νίκη επί των Σπερς. Στην παράταση οι Χόρνετς τους Πέισερς, δύσκολα οι Θάντερ τους Μάτζικ.

Share Tweet

Ο Τρε Γιανγκ απουσίασε από έναν αγώνα λόγω τραυματισμού (διάστρεμμα). Κόντρα στους Σπερς ωστόσο μόνο σκουριασμένος δεν έδειξε, οδηγώντας τους Χοκς στη νίκη με 108-100, πραγματοποιώντας τρομερή εμφάνιση.

Ο δευτεροετής γκαρντ ήταν τρομερός, ολοκληρώνοντας τον αγώνα με 29 πόντους και 13 ασίστ, διαλύοντας όλα τα αμυντικά πλάνα των Σπερς.

Ο Γιανγκ πήρε από το χέρι τους Χοκς, οδηγώντας τους μάλιστα σε ανατροπή. Κι αυτό γιατί λίγο πριν το τέλος της τρίτης περιόδου το σκορ ήταν 68-78, ωστόσο τρία αγωνιστικά λεπτά αργότερα το σκορ ήταν 79-78 στο ξεκίνημα της τέταρτης περιόδου (!), με την Ατλάντα να αποκτά αυτο...