ΑΕΚ - Αρης 1-1: Ισοπαλια με VAR και γιουχα

ΑΕΚ - Άρης 1-1: Ισοπαλία με VAR και γιούχα

Σ' ένα ροκ παιχνίδι στο ΟΑΚΑ, ΑΕΚ και Άρης αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1. Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν γκολ ενώ έπαιζαν με δέκα παίκτες και η Ένωση ισοφάρισε με πέναλτι του Μάνταλου. Εξαιρετικός ο νεαρός Τσιλιγγίρης, αλλά και ο Μπάρκας.

Share Tweet

Η ΑΕΚ συνεχίζει να αγνοεί τις νίκες στα ντέρμπι. Η Ένωση υποδέχθηκε τον Άρη στο Ολυμπιακό Στάδιο και δεν έπαιξε καλό ποδόσφαιρο. Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 με γκολ των φιλοξενούμενων ενώ έπαιζαν με 10 παίκτες και οι κιτρινόμαυροι ισοφάρισαν στο 81' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μάνταλου.

Οι γηπεδούχοι σε κανένα διάστημα του 90λεπτου δεν εντυπωσίασαν και παράλληλα έδειξαν ξανά χτυπητά προβλήματα στην άμυνα. Οι κιτρινόμαυροι είδαν την εστία τους να παραβιάζεται για 16η φορά σε 11 ματς πρωταθλήματος. Καλός ο Άρης στο πρώτο ημίχρονο, πίεσε ψηλά την ΑΕΚ, όμω...