ΑΕΛ - Βολος 2-1: Ανατροπη με παιδικα λαθη των φιλοξενουμενων

ΑΕΛ - Βόλος 2-1: Ανατροπή με παιδικά λάθη των φιλοξενούμενων

Η ΑΕΛ βρέθηκε να χάνει 0-1 στην έδρα της από τον Βόλο, αλλά με αντεπίθεση στο δεύτερο ημίχρονο, σε συνδυασμό με απίστευτα λάθη στην άμυνα των φιλοξενούμενων, κατέκτησαν τη νίκη με 2-1 για τη 12η αγωνιστική.

Share Tweet

Η ΑΕΛ νίκησε 2-1 το Βόλο στο AEL FC Arena, για τη 12η αγωνιστική της Super League 1. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με γκολ του Τόρες στο 38', αλλά οι γηπεδούχοι με πέναλτι του Φατιόν στο 57' και σουτ του Ντάουντα στο 84' ολοκλήρωσαν την τρίτη για φέτος ανατροπή των "βυσσινί".

Πάμε να δούμε τα στοιχεία του αγώνα...

1. ΔΟΚΑΡΙΑ Η ΑΕΛ, ΓΚΟΛ Ο ΒΟΛΟΣ

ΑΕΛ και Βόλος δεν κλείστηκαν στα καρέ τους. Ούτε στο πρώτο ημίχρονο, ούτε στο δεύτερο. Οι γηπεδούχοι μπορεί στο 45λεπτο να μην μπορούσαν να συνεργαστούν, είχαν όμως δύο μεγάλες ευκαιρίες. Δύο δοκάρια. Το πρώτο στο 8' με το σουτ του Φατιόν έ...