Σανς - Μαβερικς 113-120: Διαστημικος Ντοντσιτς!

Σανς - Μάβερικς 113-120: Διαστημικός Ντόντσιτς!

Με τον Λούκα Ντόντσιτς να σημειώνει 42 πόντους, σε μία ακόμα εμφάνιση επιπέδου MVP, οι Μάβερικς άλωσαν το Φοίνιξ, επικρατώντας με 120-113 των Σανς.

Share Tweet

Ο Λούκα Ντόντσιτς έκανε πάλι... τα πάντα! Για μία ακόμα βραδιά ο Σλοβένος ήταν απολαυστικός, οδηγώντας τους Μάβερικς εκ του ασφαλούς στη νίκη με 120-113 επί των Σανς μέσα στο Φοίνιξ, με μία εμφάνιση επιπέδου MVP!

Ο Ντόντιστς ήταν ασταμάτητος, ολοκληρώνοντας τον αγώνα με 42 πόντους (ισοφάριση ρεκόρ καριέρας) με 12/24 σουτ, 15/18 βολές. 9 ριμπάουντ και 11 ασίστ σε 38 λεπτά συμμετοχής. Πήρε έτσι από το χέρι στο Ντάλας στο δεύτερο ημίχρονο, βοηθώντας τους Μαβς να επιστρέψουν από το -10 της τρίτης περιόδου (74-64) για να βρεθούν στο +16 (101-117) λίγο πριν το τέλος του αγώνα, σε ένα πραγματικό σόου!

Με αυτό τον τρόπο ο Ντόντσιτς έπαιξε ουσια...