Τοτεναμ - Μπραιτον 2-1: Σπερς ανατροπης στην Boxing Day

Τότεναμ - Μπράιτον 2-1: Σπερς ανατροπής στην Boxing Day

Η Μπράιτον άνοιξε το σκορ, αλλά η Τότεναμ έφθασε στην ανατροπή και τη νίκη (2-1) με γκολ του αναγεννημένου Ντέλε Άλι και τους Χάρι Κέιν και Ζοζέ Μουρίνιο να πρωταγωνιστούν σε μία ακόμη Boxing Day. (VIDEOS)

Share Tweet

Η Τότεναμ υποδέχθηκε την Μπράιτον για την πρώτη χρονικά αναμέτρησης της Boxing Day και μπορεί οι φιλοξενούμενοι ν' άνοιξαν το σκορ στο Λονδίνο, αλλά οι σπερς έφθασαν στην ανατροπή και τη νίκη (2-1).

Στο 22ο λεπτό η Μπράιτον είχε την πρώτη καλή στιγμή. Ο Μόι έκανε το σουτ η μπάλα κόντραρε και έφυγε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Γκασανίγκα σε κόρνερ. Ύστερα από δυο λεπτά (24') ο Κέιν με ωραία πάσα βγήκε τετ α τετ με τον γκολκίπερ της Μπράιτον, πλάσαρε, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα αλλά ο ρεφέρι περιμένει το VAR καθώς ο διεθνής φορ φάνηκε να είναι λίγο πιο μπροστά.