Γιουβεντους - Παρμα 2-1: Στο +4 απο την Ιντερ με τον ασταματητο Ροναλντο

Γιουβέντους - Πάρμα 2-1: Στο +4 από την Ίντερ με τον ασταμάτητο Ροναλντο

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο πέτυχε και τα δύο γκολ της Γιουβέντους στο εντός έδρας 2-1 επί της Πάρμα που επέτρεψαν στην βέκια σινιόρα να ξεφύγει 4 πόντους από την δεύτερη Ίντερ.

Share Tweet

Η Πάρμα έβαλε δύσκολα στην Γιουβέντους που δεν ήταν καλή στην αναμέτρηση για την 20η αγωνιστική της Serie A, όμως έφυγε με άδεια χέρια από το Τορίνο εξαιτίας του Κριστιάνο Ρονάλντο.

Ο Πορτογάλος σούπερ σταρ άνοιξε το σκορ για τους πρωταθλητές Ιταλίας στο 43ο λεπτό με δυνατό δεξί σουτ μέσα από την περιοχή (η μπάλα κόντραρε στον Νταρμιάν και ξεγέλασε τον Σέπε) ενώ ήταν εκείνος που έδωσε τη λύση και στο δεύτερο ημίχρονο για να βγουν από το αδιέξοδο.

Στο 55' ο Κορνέλιους ισοφάρισε σε 1-1 για λογαριασμό της Πάρμα με άπιαστη γυριστή κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Σκοτσ...