ΟΦΗ - Ολυμπιακος 0-3: "Ερυθρολευκη" νικη σε 68 λεπτα

ΟΦΗ - Ολυμπιακός 0-3:

ΟΦΗ - Ολυμπιακός 0-3: "Ερυθρόλευκη" νίκη σε 68 λεπτά

Άνετο πέρασμα του Ολυμπιακού από την Κρήτη και το ματς με τον ΟΦΗ με τους "ερυθρόλευκους" να νικούν 3-0 σετ στο Ηράκλειο.

Share Tweet

O Oλυμπιακός μέσα σε μόλις 68 λεπτά και με βασικό τον Παπαλεξίου νίκησε τον ΟΦΗ με 3-0 σετ και οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος της Volley League μετά και την 11η αγωνιστική. Κορυφή

Ο ΟΦΗ έκανε την χειρότερη εφετινή του εμφάνιση σε ένα ματς που πιέστηκε στην υποδοχή και είχε τα χειρότερα ποσοστά στην επίθεση με μόλις 22 πόντους.

Ο Ολυμπιακός από την αρχή και των τριών σετ είχε μεγάλες διαφορές στο σκορ και δεν απειλήθηκε καθόλου από την ομάδα της Κρήτης.

Mε τέσσερα σερί μπλοκ ο Ολυμπιακός ξέφυγε 12-4 στο 1ο σετ, ενώ τα σερβίς του Γκέργκι με δύο άσσους εκτόξευσε τη διαφορά στο 21-8. Το σετ έκλεισε ο Ριζόπουλος με επίθεση.