Μπαρτσελονα - Λεβαντε 2-1: Ο Μεσι δημιουργουσε και ο Φατι εκτελουσε

Μπαρτσελόνα - Λεβάντε 2-1: Ο Μέσι δημιουργούσε και ο Φάτι εκτελούσε

Με το δίδυμο Μέσι-Φάτι να μεγαλουργεί στο πρώτο 45λεπτο, η Μπαρτσελόνα νίκησε 2-1 την Λεβάντε και μείωσε στους τρεις πόντους τη διαφορά από την πρωτοπόρο Ρεάλ Μαδρίτης (VIDEOS).

Share Tweet

Επιστροφή στις νίκες για την Μπαρτσελόνα μετά από το στραβοπάτημα στο Μεστάγια την περασμένη εβδομάδα απέναντι στην Βαλένθια, με την ομάδα του Κίκε Σετιέν να επικρατεί 2-1 της Λεβάντε στο ματς που έριξε την αυλαία της 22ης αγωνιστικής στη La Liga και να μειώνει σε τρεις πόντους την απόσταση από την πρωτοπόρο Ρεάλ Μαδρίτης.

Ο Άνσου Φάτι ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής για τους μπλαουγκράνα σκοράροντας και τα δύο γκολ τους μέσα σε διάστημα δύο λεπτών (30' 32') από ισάριθμες ασίστ του Λιονέλ Μέσι, με τους Λεβαντίνους να βελτιώνονται στο δεύτερο ημίχρονο αλλά να μην καταφέρνουν κάτι περισσότερο...