Μιλαν - Γιουβεντους 1-1: Ο Κριστιανο "μιλησε" στις καθυστερησεις

Μίλαν - Γιουβέντους 1-1: Ο Κριστιάνο

Μίλαν - Γιουβέντους 1-1: Ο Κριστιάνο "μίλησε" στις καθυστερήσεις

H Μίλαν ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, προηγήθηκε 1-0 με τον Άντε Ρέμπιτς στο 62', αλλά τελικά η Γιουβέντους ισοφάρισε σε 1-1 στις καθυστερήσεις χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κριστιάνο Ρονάλντο, παίρνοντας προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό του Coppa Italia. (VIDEOS)

Share Tweet

Η Γιουβέντους πήρε προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό του Coppa Italia, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τη Μίλαν στο Σαν Σίρο στον πρώτο αγώνα μεταξύ των δύο ομάδων. Οι "ροσονέρι" ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερος μέρος του αγώνα, προηγήθηκαν 1-0 με όμορφο γκολ του Άντε Ρέμπιτς στο 62ο λεπτό, αλλά τελικά στις καθυστερήσεις ο Κριστιάνο Ρονάλντο "λύτρωσε" την ομάδα του με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Ένα πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος για χέρι του Ντάβιντε Καλάμπρια μέσα στη μεγάλη περιοχή, με τον δια...