Ηρακλης - Ιωνικος 107-75: Μονο ο Γηραιος ηταν στο γηπεδο

Ηρακλής - Ιωνικός 107-75: Μόνο ο Γηραιός ήταν στο γήπεδο

Ο Ηρακλής ήταν εντυπωσιακός από το πρώτο λεπτό και συνέτριψε τον Ιωνικό Νικαίας (107-75), σε ένα παιχνίδι που έχασε πολύ γρήγορα κάθε ενδιαφέρον αναφορικά με τον νικητή.

Share Tweet

Με συνοπτικές διαδικασίες, ο Ηρακλής κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο του Ιωνικού Νικαίας (107-75), στο παιχνίδι που έριξε την αυλαία της 19ης αγωνιστικής στην ΕΚΟ Basket League. Οι παίκτες του Ηλία Καντζούρη μπήκαν με ενέργεια, διάθεση να πιέσουν την μπάλα, έβαλαν τα περισσότερα από τα ελεύθερα σουτ που βρήκαν κι έτσι "καθάρισαν" από νωρίς το παιχνίδι.

Οι φιλοξενούμενοι (παρατάχθηκαν με δεκάδα) έμειναν για οκτώ λεπτά δίχως πόντο στο πρώτο δεκάλεπτο, βρέθηκαν στο -23 (24-1 στο 8') και υποχρεώθηκαν σε ρόλο... κομπάρσου στην αναμέτρηση, με τους γηπεδούχους να συνεχίζουν με την ίδια ...